header

כל מה שרציתם לדעת על עבודה בקנדה

רוצים לעבוד בחו'ל ? מלאו פרטים טופס למטה ותתחילו להרוויח והרבה!

 

קנדה נתפשת כשכנה הפחות מלהיבה של ארה"ב, ובהתאם עבודה בקנדה נתפשת כפחות אטרקטיבית מעבודה בארה"ב, אולם כדאי לדעת שלמדינה ששטחה הוא השני בגודלו בעולם ושכלכלתה היא אחת האיתנות יש לא מעט יתרונות ויעידו על כך הישראלים הרבים שכבר עבדו או עובדים בה.

היתרונות של קנדה        

ראשית, מדובר כאמור באחת המדינות החזקות ביותר מבחינה כלכלית, עם תמ"ג לנפש של כ- 43,500 דולר, כך שרמת החיים בקנדה גבוהה מאוד – דבר הבא לידי ביטוי גם במשכורות של העובדים בתחומים השונים, וגם בפוטנציאל הרווחים של מי שבחר בעבודה במכירות.

יתרון חשוב נוסף הוא היותה של החברה הקנדית סובלנית מאוד כלפי מהגרים בכלל ומהגרי עבודה בפרט. הסיבה לכך היא שחלק גדול מהקנדים הם מהגרים או בני מהגרים בעצמם, כשעל פי סקרים שונים אחד מכל 5 או 6 קנדים נולד מחוץ למדינה. טיפוח הרב תרבותיות והקוסמופוליטיות, ובפרט בערים דוגמת ונקובר וטורונטו, מבטיח קבלת פנים נעימה מאוד לכל מי שמגיע מישראל כדי לעבוד במדינה (וגם קבלת ויזת עבודה בקנדה היא קלה יחסית).

מאפיינים נוספים של החיים בקנדה הם רמת פשיעה נמוכה וקיומה של מדיניות רווחה שמספקת שירותים שונים (למשל רפואה) ברמה גבוהה לכל מי שנמצא במדינה – המהוות יתרון גם מבחינת מי שמגיע לעבוד בקנדה.

סיבה טובה נוספת לחפש עבודה בקנדה היא הנופים המרהיבים והאטרקציות התיירותיות המרהיבות שבשטחה. אמנם גם מי שמחפש עבודה באירופה יגיע מן הסתם לכמה וכמה משכיות החמדה שמציעה היבשת אולם לקנדה קשה יותר להגיע כתיירים, ועל כן כדאי לנצל את פרק הזמן של עבודה בחו"ל כדי לבקר גם בהרי הרוקי הקנדיים, העיר העתיקה והמהפנטת במונטריאול, המפרצים היפים של ונקובר ושלל בעלי החיים הימיים המרתקים, העיר התת קרקעית של טורונטו ועוד.

עבודה בקנדהחסרונות

הצעות עבודה בקנדהלעבודה בקנדה יש כאמור שפע יתרונות, אבל גם חסרונות שיש לקחת אותם בחשבון ובראשם המרחק הגדול מישראל ומזג האוויר במדינה.

אמנם מבחינת הישראלים המחפשים עבודה בחו"ל המרחק מהארץ לא תמיד מהווה שיקול, ולדוגמה ישנם רבים המחפשים עבודה באוסטרליה שבקצה השני של העולם, אולם גם כך זהו חיסרון, לפחות עבור חלקנו. טיסות מקנדה לישראל הן יקרות יחסית, ואורכות זמן רב, כך שתדירות הביקורים בארץ בהכרח תהיה נמוכה יחסית, וגם אם הטכנולוגיה הקיימת בימינו מאפשרת שמירה על קשר איכותי עם המשפחה והחברים עדיין עלולים להיווצר געגועים עזים.

החיסרון השני הוא כאמור מזג האוויר: בקיץ קנדה נעימה ובסתיו היא נצבעת בגוונים יהפהפיים אולם בחורף הטמפרטורות בה צונחות עמוק אל מתחת לאפס, וישראלים המורגלים בשמש חמימה גם בינואר יתקשו להסתגל לחיים תחת שלג, רוחות עזות וטמפרטורות כה נמוכות.

במה אפשר לעבוד בקנדה?

האופציה הרווחת ביותר של עבודה בקנדה היא מכירת מוצרים שונים בעגלות ודוכנים המוצבים בקניונים. רמת החיים של הקנדים כאמור גבוהה, וגם אם תרבות הקניות פחות דומיננטית ביחס לארה"ב השכנה מדרום עדיין הקניונים הומי אדם וניתן להגיע לרווחים נאים מאוד.

קהל יעד אחר המגיע לקנדה על מנת לעבוד בה הוא אלה שכבר נמצאים בעיצומה של קריירה לאחר שכבר רכשו השכלה וניסיון. השלטונות הקנדיים מעודדים מאוד הגירת אנשי מקצוע בתחומים בהם קיים מחסור במדינה, וכך למשל אחים ואחיות מוסמכים, רופאים וטכנאי רנטגן יתקבלו במדינה הצפונית בזרועות פתוחות ויוכלו להרוויח סכומים גבוהים מאוד כמו גם ליהנות מתנאי עבודה טובים.

עוד דרך ליהנות מעבודה במדינה החיובית היא במסגרת הקהילה היהודית: בקנדה חיים כ- 375,000 ישראלים (רובם מרוכזים בטורונטו ובמונטריאול) וגם לא מעט ישראלים לשעבר (בעיקר בטורונטו) – וכך ניתן לעבוד בקנדה כאו-פרית, מורה לעברית או באופן כללי במוסדות חינוך ותרבות.