header

עבודה בארה"ב - בואו להרוויח כמו שתמיד חלמתם !

רוצים לעבוד בחו'ל ? מלאו פרטים טופס למטה ותתחילו להרוויח והרבה!

 

אחד המאפיינים הבולטים ביותר של שוק העבודה בימינו הוא הפיכתו לגלובלי: יותר ויותר ישראלים, הן צעירים והן מבוגרים, הן רווקים והן בעלי משפחות, הן כאלה שכבר נמצאים בעיצומה של קריירה והן כאלה שרק סיימו תיכון או צבא, יוצאים לעבור בחו"ל. באופן טבעי, אחת האופציות המבוקשות ביותר היא עבודה בארה"ב, ארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות וההזדמנויות המתגמלות באמת מבחינת תעסוקה.

עבודה בארה"ברק באופן חוקי לחלוטין!

מרוייחים באמצעות עבודה בארהבראשית חשוב להדגיש שמאוד לא מומלץ לעבוד בארה"ב ללא ויזה מתאימה. אמנם מדובר במדינה שחרטה על דגלה קבלת מהגרים מכל העולם ולמעשה המהגרים הרבים הם אלה שהפכו אותה למעצמה שהיא היום, אולם רשויות ההגירה משקיעות מאמצים רבים במיגור תופעת המסתננים הבלתי חוקיים ובפרט העובדים הלא חוקיים – וממש לא כדאי להסתבך איתן. העונשים למי שנתפס עובד בארה"ב ללא היתר חמורים ועלולים אף להגיע לכדי מאסר בפועל, שלא לדבר על גירוש מיידי ואיסור כניסה למשך שנים רבות, כך שכאמור ממש לא מומלץ לחפש עבודה בארה"ב שאינה חוקית.

עוד חשוב להדגיש בהקשר זה שישנם סוגים רבים של ויזות לארה"ב, ועל מנת לעבוד בה יש צורך בוויזה המתאימה לאופי העבודה (לדוגמה, עובדים זמניים במכירת מוצרי ים המלח זקוקים לוויזה אחרת לגמרי מזו המוענקת למי שמבצע רילוקיישן במסגרת חברה בינלאומית).

במה כדאי לעבוד בארה"ב?                                           

עוצמתה של כלכלת ארה"ב (גם אם בשנים האחרונות היא חוותה משברים לא פשוטים) והיותו של שוק התעסוקה במדינה הענקית משוכלל במיוחד, מבטיחים מגוון רחב במיוחד של אפשרויות לכל מי שרוצה לעבוד בארה"ב.

האופציה הפופולארית ביותר היא, כמו בכל מקום אחר בעולם, עבודה בעגלות ומכירתם של מוצרים שונים (ובפרט אלה המופקים מים המלח), אבל לצד הצעירים העומדים בקניונים ובמרכזי המסחר הענקיים והומי האדם ניתן למצוא בארה"ב גם ישראלים העובדים כנהגי מוניות ולימוזינות, שיפוצניקים, עובדים בתחום האבטחה (בזכות השם הטוב של צה"ל ושל שירותי הביטחון הישראליים בארה"ב), עורכי דין, אנשי הייטק רבים ולמעשה אין כמעט מקצוע שלא ניתן להצליח בו, ובגדול, בארה"ב.

גם במסגרת הקהילות היהודיות הגדולות הקיימות בערים רבות בארה"ב, וכן בקהילות הישראלים לשעבר, שגם הן הולכות ומתרבות, ניתן למצוא תעסוקה – בין אם זמנית במסגרת הסוכנות היהודית, ובין אם ארוכת טווח יותר כמורים לעברית, או פריות ועוד.

איפה כדאי לעבוד בארה"ב?

באופן טבעי רבים מהישראלים המחפשים עבודה בארה"ב מעדיפים להגיע לערים הגדולות דוגמת מיאמי, ניו יורק, לוס אנג'לס וסן פרנסיסקו.

החיים בערים אלה אכן מרתקים וגדושי אטרקציות, אבל כדאי לדעת שלעיתים דווקא עבודה ושהות בערים "קטנות" יותר (שעדיין חיים בהן מיליוני בני אדם) דוגמת פיניקס, בוסטון או בולטימור עשויות להתגלות כמתגמלות הרבה יותר.

בכל מקרה ההמלצה היא לחפש עבודה בארה"ב לא לפי הלוקיישן אלא לפי טיב העבודה עצמה, שכן בכל מקום בארה"ב צפויה לכם חוויה מעשירה וממילא גישה נוחה לשלל אטרקציות.

החסרונות של העבודה בארצות הברית

החיסרון העיקרי של עבודה בארה"ב הוא הצורך בוויזה (דבר שלמשל מהווה מחסום של ממש גם בפני המעוניינים במימוש האופציה של עבודה באוסטרליה), שכן בשנים האחרונות הקשיחו רשויות ההגירה של ארה"ב את המדיניות, ובפרט מסתמנת מגמת עלייה באחוז הישראלים שבקשתם לוויזת עבודה מסורבת.

חיסרון נוסף הוא המרחק. בניגוד לאלו שמצאו לעצמם עבודה באירופה, שממנה ניתן "לקפוץ" לארץ בזמן קצר ובעלות נמוכה יחסית, הרי שמי שעובד בארה"ב יידרש להשקיע משאבים בלתי מבוטלים כדי לבקר בישראל תוך כדי עבודה ולרוב תדירות חופשות המולדת תהיה נמוכה.