header

לעבוד ביבשת אפריקה

רוצים לעבוד בחו'ל ? מלאו פרטים טופס למטה ותתחילו להרוויח והרבה!

 

בדרך כלל עבודה בחו"ל מזוהה עם צעירים בראשית הדרך – לפני גיוס, מייד אחרי השחרור, סטודנטים במהלך לימודיהם וכו' – ועם מקומות כמו ארה"ב, אירופה, קנדה ואוסטרליה, אבל עבודה בחו"ל היא אופציה קוסמת גם למי שכבר נמצא בעיצומה של קריירה, וגם אפריקה, מסתבר, יכולה להוות סביבת עבודה מתגמלת במיוחד: אחת המשרות היותר אטרקטיביות, מכל הבחינות, היא רופא או איש צוות בבתי החולים בגינאה המשוונית.

רפואה מתקדמת בגינאה המשוונית

מה היתרונות של עבודה באפריקהגינאה המשוונית היא אחת המדינות היותר קטנות ביבשת השחורה, ובעצם בעולם כולו: שטחה הוא כ- 28,000 קמ"ר (ה- 146 בעולם) וגודל אוכלוסייתה נכון לסוף שנת 2011 הוא כ- 700,000 איש.

התמ"ג לנפש של המדינה, השוכנת לחופי מפרץ גינאה שבאוקיינוס האטלנטי, גבוה יחסית, בזכות ייצוא נפט נרחב. בשנת 1968, לאחר מאות שנים של שליטה פורטוגזית וספרדית באזור, זכתה גינאה המשוונית בעצמאות, ומאז 1979 שולט בה הנשיא תיאודור אוביאנג שפעל רבות לקידום התשתיות במדינה ובפרט שדרג משמעותית את מערכת הבריאות שלה.

בית החולים לה פאז באטה הוקם בשנת 2007 בעיר החוף באטה. יש בו 137 מיטות ומנהלו הוא ד"ר אלון שטמלר, שקודם לכן היה מנתח לב בביה"ח בלינסון. בית החולים לה פאז מלאבו שוכן בעיר הבירה (שממוקמת, אגב, על אי שמבחינה גיאוגרפית קרוב יותר דווקא לשכנה מצפון, קמרון), יש בו 160 מיטות ומנהלו הוא האלוף (במיל.) גבי אופיר. בהקמתם של שני בתי החולים היו מעורבות חברות ישראליות רבות (חברת טכנולוגיית המידע מטריקס, אהוד גפן אדריכלים בע"מ, חברות הנדסה שונות ועוד), וגם הצוות הרפואי – כלומר הרופאים ואנשי המקצוע האחרים הנדרשים לתפעול השוטף של בית חולים – הוא רובו ככולו ישראלי.

שכר גבוה – ותנאי עבודה הגיוניים

לא צריך להיות מומחה בתחום כדי להכיר את תחלואי מערכת הבריאות הציבורית בישראל. רופאים המבקשים לעבוד בארץ במסגרת מערכת זו נדרשים לבצע משמרות אינסופיות, בתנאים שוחקים במיוחד וברמות שכר מבישות למדי, בוודאי ביחס למי שהשקיע משאבים רבים בהכשרתו המקצועית ועוסק בעבודת קודש של ממש. גם עבודה באירופה או באמריקה שתתאים לכישורים הספציפיים של כל רופא לא תמיד קל למצוא.

הרופאים הישראלים המועסקים בבתי החולים שבגינאה המשוונית נהנים ממשמרות הגיוניות, תנאי עבודה מפנקים – ושכר ראוי שגורם להם לזקוף את קומתם.

לטפל בסבתא של אובמה

לצד השכר המכובד והמכבד ותנאי העבודה שמאפשרים לרופאים לבצע את עבודתם על הצד הטוב ביותר, נהנים אלה שבחרו לעבוד בגינאה המשוונית מערך מוסף משמעותי ביותר: הידיעה שהם מספקים שירות ברמה גבוהה מאוד לאוכלוסייה שזקוקה לכך עד מאוד.

תחושת השליחות והסיפוק ממנה הם חלק משגרת היומיום של הרופאים הישראלים שעובדים בבתי החולים בלה פאז ובמלאבו, והיא מתעצמת באירועים יוצאי דופן דוגמת הטיפול בעיניה של סבתא של ברק אובמה.

עבודה בארה"ב היא לא הדרך היחידה לפגוש בני משפחת אובמה ואחרים ששווים שיחת טלפון למשפחה או פוסט בפייסבוק, סבתו של נשיא ארה"ב, שרה עומאר, היא אזרחית קניה המרבה להסתובב בעולם כשגרירה (בזכות הייחוס המשפחתי, כמובן). כשהגיעה לגינאה המשוונית ביקשה לבקר באחד מבתי החולים המפורסמים שהוקומו באזור.