header

כל מה שרציתם לדעת על עבודה באנגליה

רוצים לעבוד בחו'ל ? מלאו פרטים טופס למטה ותתחילו להרוויח והרבה!

עבודה באנגליה היא אחת האופציות היותר מוצלחות של עבודה בחו"ל, וזאת מסיבות רבות, כך שלמרות שפחות ישראלים מגיעים לאי הבריטי (ביחס למשל לעבודה בארה"ב, שהיא האופציה הפופולארית ביותר מבחינת המבקשים להתפרנס מעבר לים) בהחלט כדאי לשקול אותה.

עבודה באנגליהכל האפשרויות

אנגליה, המשמעותית והבולטת במדינות המרכיבות את בריטניה הגדולה, נהנית מכלכלה חזקה ויציבה, ובירתה, לונדון, היא אחת הערים המובילות באירופה ובעולם כולו מבחינה פיננסית, תרבותית, תקשורתית, מסחרית ועוד, ובהתאם ניתן למצוא שלל עבודות באנגליה, הן לבעלי השכלה ומקצוע והן למי שרק החלו להיכנס לשוק התעסוקה ומחפשים בעיקר עבודות זמניות המניבות רווחים גבוהים.

עבור הצעירים, שכאמור מחפשים בעיקר עבודה שניתן להרוויח בה סכומים גבוהים, התחום הרווח ביותר הוא המכירות. בערים הגדולות של אנגליה – לונדון, מנצ'סטר, ברמינגהאם, ליברפול – וכן בערי החוף דוגמת ברייטון ישנם שלל קניונים שבהם ניתן להרוויח היטב ממכירת מוצרים שונים ובפרט מוצרי ים המלח, מיישרי שיער וגאדג'טים אחרים.

עבודות אחרות המוצעות לישראלים הן בתחום האבטחה, המנעולנות, הוראת העברית (במסגרת הקהילה היהודית הגדולה ובעיקר בלונדון), מכירת תמונות ואו-פריות.

בנוסף לעבודות הזמניות המיועדות לחסרי מקצוע, ישנן כאמור אפשרויות רבות של עבודה באנגליה גם למי שנמצא בעיצומה של קריירה, ומבחינה זו המקום הטוב ביותר לעשות זאת הוא לונדון – שבה ניתן בעיקר למצוא משרות מתגמלות מאוד בתחומי המשפטים, הכלכלה, העסקים וההיי-טק.

איך עובדים באנגליה באופן חוקי?

כיצד מוצאים עבודה בלונדון

כשם שאחד המכשולים העיקריים בדרך לעבודה באוסטרליה, בארה"ב, בקנדה ובעצם כמעט בכל מקום הוא ויזת העבודה, כך גם בדרך לעבודה באנגליה אתם חייבים לדאוג שתוכלו לעשות זאת בצורה חוקית ומסודרת.

היתרון העיקרי של אנגליה על פני ארה"ב, קנדה ואוסטרליה מבחינה זו הוא שבעלי דרכון של אחת ממדינות האיחוד האירופי רשאים לעבוד באנגליה בצורה חוקית, ומאחר שבשנים האחרונות צמח פלאים מספרם של הישראלים בעלי דרכון שכזה (בעיקר בזכות הצטרפות מדינות מזרח אירופאיות לאיחוד, והעובדה שלרבים מאיתנו יש שורשים במדינות אלה), הרי שזהו שער רחב מאוד שניתן לעבור בו בקלות יחסית בדרך לעבודה מתגמלת ומשתלמת באי הבריטי.

דרך אחרת היא ויזת סטודנט. אמנם ויזה זו מאפשרת לעבוד בהיקף מוגבל, אולם השילוב של לימודים ועבודה באנגליה עשוי להתגלות כמשמח במיוחד ולאפשר הן רכישת השכלה יקרת ערך והן מימון הלימודים והשהות, ולו באופן חלקי, דרך העבודה.

הדרך השלישית לעבודה חוקית באנגליה היא באמצעות חבירה למעסיקים שיכולים לארגן את הוויזה המיוחלת – בין אם מדובר בחברות המעסיקות צעירים שרוצים לעסוק במכירות בעגלות ובין אם מדובר בפירמת עורכי דין, למשל, שכן כאמור גם מי שנמצא בעיצומה של קריירה עשוי להגיע ללונדון או לאחת הערים הבריטיות האחרות, וליהנות הן מקידום מקצועי והן משינוי כללי בחיים לפרק זמן כזה או אחר.

למה כדאי לעבוד באנגליה?

בנוסף למגוון העבודות המוצע באי הבריטי, ולקלות היחסית בה ניתן להגיע לעבודה חוקית, מי שעובד באנגליה נהנה מכמה יתרונות נוספים:

ראשית, הקרבה היחסית לישראל. כמו כל עבודה באירופה, ניתן להגיע לביקור מולדת תוך זמן קצר יחסית ובעלות לא גבוהה מדי (בוודאי ביחס למי שמצא לעצמו עבודה בקנדה או אוסטרליה).

שנית, הקהילה היהודית הגדולה בערים המרכזיות של אנגליה עוטפת בחום את הישראלים המגיעים לעבוד בה ומקלה על הקושי הטמון בריחוק מהבית, כמו גם מאפשרת לשמור על חלק מההרגלים והמסורות.

גם החביבות הבריטית באופן כללי מסייעת לישראלים להתאקלם במדינה וליהנות מהחיים, כך שבסך הכל מדובר באופציה מוצלחת מאוד.