header

עבודה באירופה - בואו להרוויח !

רוצים לעבוד בחו'ל ? מלאו פרטים טופס למטה ותתחילו להרוויח והרבה!

 

רוצים לחיות בברצלונה? ואולי דווקא חלמתם מאז ומתמיד לבלות פרק זמן מסוים בפאריז? ברלין קורצת לכם? ומה דעתכם על אמסטרדם, בריסל, ציריך ושאר ערים אירופאיות נחשקות? לא משנה על מה אתם חולמים, עבודה באירופה היא תמיד הרבה יותר מעבודה – היא חוויה מעשירה מכל הבחינות.

היתרונות של עבודה באירופה

לעבודה באירופה יש כאמור מספר יתרונות משמעותיים:

אפשרויות שונות של עבודה באירופה* קרבה יחסית לישראל – בניגוד לעבודה באוסטרליה, למשל, או עבודה בקנדה, מדינות אירופה השונות קרובות יחסית לישראל כך שאם תרצו לקפוץ לבקר את המשפחה או החברים תוכלו לעשות זאת מבלי להידרש למסע בן מספר ימים ולהוצאה גבוהה. חשוב לזכור שגם אם הטכנולוגיה של ימינו מאפשרת שמירה על קשר איכותי מבלי להתראות פיזית, עדיין הגעגועים עלולים להכביד, כך שהמרחק הקצר מהארץ הוא בהחלט יתרון.

* כלכלה חזקה – מדינות מערב אירופה, רובן ככולן, נהנות מאיכות חיים גבוהה מאוד, ובהתאם רמת השכר בהן גבוהה במידה משמעותית ביחס לזו הנהוגה בישראל. גם במדינות מזרח אירופה ניתן למצוא הצעות עבודה אטרקטיביות ובפרט לאנשי מקצוע בתחומים ספציפיים – למשל מומחים בחקלאות או מומחים בתחומי האנרגיה השונים, שיכולים לתרום להתפתחות אותן מדינות.

* מבחר רחב של אתרים אטרקטיביים במרחק נסיעה קצרה – אמנם כל עבודה בחו"ל מקנה גישה לשלל אתרים אטרקטיביים שממילא כולנו רוצים להגיע אליהם, אבל כשמדובר באירופה, עושה רושם שהמבחר מגוון וגדול במיוחד.

איפה כדאי לעבוד באירופה?

אירופה מורכב מבערך 50 מדינות, וגם אם לא כולן מהוות יעד לעבודה, הרי שעדיין מדובר במנעד רחב של אפשרויות כך שכל אחד יכול למצוא את המקום האופטימלי מבחינתו.

האנגלופילים, למשל, יעדיפו מן הסתם עבודה באנגליה, חובבי הטבע והשלווה יגיעו לאירלנד (שאמנם חוותה משבר כלכלי דרמטי בתחילת המאה ה- 21 אולם עדיין ניתן למצוא בה עבודה מתגמלת), דוברי הרוסית ירגישו בבית ברוסיה ובמדינות האחרות שנוצרו לאחר התפרקות ברית המועצות ולא רק ירגישו בהן בבית אלא ימצאו הזדמנויות משתלמות לנוכח ההשתחררות שלהן מכבלי הקומוניזם והעלייה על דרך הצמיחה ואילו יוצאי מדינות מזרח אירופה אחרות דוגמת פולין, רומניה או צ'כיה יוכלו לשוב אליהן וגם כן ליהנות מההזדמנויות שנוצרו לאחר המעבר שלהן לשוק חופשי.

אופציה נוספת היא מדינות סקנדינביה. אמנם הן רחוקות יחסית מישראל והחורף בהן קשה, אולם הקיץ בשוודיה, דנמרק ונורווגיה נעים להפליא, הנופים מרחיבי נשימה ושוק העבודה בהן מאיר פניו לעובדים בזכות חקיקה ומנטליות השמות דגש על זכויות עובדים (כמפתח לשגשוג של החברה כולה).

במה עובדים באירופה?

כשם שישנו מגוון רחב מאוד של אפשרויות מבחינת מקום העבודה באירופה, כך ישנן שלל אופציות מבחינת העיסוק עצמו.

האופציה הנפוצה ביותר היא העגלות המפורסמות, עבודה שכל אחד שניחן בכישורי מכירה בסיסיים, מוטיבציה ויכולת להתגבר על מכשולים יכול להגיע בה לרווחים מכובדים מאוד. באופן טבעי המקומות הטובים ביותר לעבוד במכירה בעגלות הן הערים הגדולות של מערב אירופה שבהן שכבה רחבה של אנשים מבוססים כמו גם המוני תיירים כך שיש לקוחות פוטנציאליים רבים.

עבודה נוספת שניתן לעבוד בה במדינות רבות באירופה ושגם היא מיועדת לצעירים חסרי הכשרה מקצועית היא מכירת ציורי שמן. מדובר בעיסוק שכרוך בו מאמץ פיזי אולם גם הוא עשוי להתגלות כמתגמל מאוד למי שניחן בכושר שכנוע.

בנוסף ישנן עבודות ספציפיות לכל מדינה: כך, לדוגמה, בבלגיה מוצעות עבודות בתחום היהלומנות (מה גם שמדובר בתחום שיש בו יהודים רבים), ואילו מדריכי סקי מקצועיים יוכלו למצוא עבודה באירופה באוסטריה, צרפת או שוויץ.

בכל מקרה חשוב להקפיד לעבוד באופן חוקי – ברוב מדינות אירופה עבודה ללא היתר מתאים עלולה לגרור עונשים כבדים!