header

מחפשים עבודה באוסטרליה? הגעתם למקום הנכון !

רוצים לעבוד בחו'ל ? מלאו פרטים טופס למטה ותתחילו להרוויח והרבה!

אוסטרליה היא אחת המדינות הייחודיות בעולם, וככזו גם עבודה בה היא חוויה מרתקת, וגם אם לא קל להגיע לעבודה באוסטרליה (הן מבחינת ויזה והן מבחינת המרחק) הרי שמי שמצליח לעשות זאת מגלה גן עדן של ממש ומתקשה לחזור לארץ.

חשוב להדגיש כי אוסטרליה היא מקום מגוון במיוחד ובהתאם מבחר העבודות המצפה שם לישראלים. עוד חשוב לזכור שעבודה ללא ויזה מתאימה היא עבירה על החוק האוסטרלי, ועל כן לא מומלץ לנסות לעבוד באי הענקי באופן בלתי חוקי (שימו לב – ויזת תייר אינה מאפשרת לעבוד באוסטרליה!).

איך מקבלים ויזת עבודה באוסטרליה?

בשנים האחרונות החמירה אוסטרליה את מדיניות קליטת מהגרי העבודה, ובפרט לא ששה לקבל ישראלים שמעוניינים לעבוד בה, וזאת לאור ניסיון העבר העגום.

יחד עם זאת, ישנן מספר דרכים המאפשרות עבודה חוקית:

ראשית, ישנה ויזה הנקראת Working Holiday Visa שמיועדת לבעלי דרכון ממספר מדינות ובהן גרמניה, שבדיה, הולנד ואנגליה. ויזה זו מוגבלת לבני 18 עד 30 ומאפשרת לעבוד באוסטרליה במשך שנה.

דרך נוספת, מקובלת יותר, היא לעבוד במסגרת חברה שתסדר עבורכם את כל המסמכים הנדרשים, כשכמובן יש להסדיר את כל הבירוקרטיה הנדרשת עוד לפני שמגיעים לאי שהוא יבשת.

בדומה להליך לקבלת ויזת עבודה בקנדה, גם אוסטרליה מקבלת בזרועות פתוחות בעלי מקצוע איכותיים בתחומים בהם קיים מחסור בידיים עובדות. לרופאים ישראלים, למשל, סיכוי לא רע בכלל למצוא עבודה באוסטרליה באופן חוקי, וכך גם מהנדסים בתחומים שונים, אנשי הייטק ואחיות מוסמכות.

עבודה באוסטרליה בחקלאות משק דרך נוספת לקבל היתר עבודה משלטונות אוסטרליה הוא באמצעות ויזת סטודנט. ויזה זו מאפשרת עבודה חוקית באוסטרליה בהיקף של 20 שעות עבודה שבועיות במהלך הלימודים וללא כל הגבלה במהלך החופשות. יתרון נוסף של ויזה זו הוא כמובן העובדה שתוך כדי עבודה תוכלו לרכוש גם השכלה במקצוע שמעניין אתכם, אבל שימו לב – אל תתייחסו ללימודים כאל פרצה המאפשרת לכם להתגנב לאוסטרליה ולעבוד בה, שכן רק לאחר שמתקבלים למסלול לימודים מוכר ומשלמים עבור הסמסטר הראשון ניתן לקבל ויזת סטודנט, וכדי לא לאבד אותה יש להציג ממוצע ציונים משביע רצון לאורך כל תקופת הלימודים.

במה עובדים באוסטרליה?

מי שמחפש עבודה באוסטרליה יכול כאמור לבחור בין שלל אפשרויות, כשהאופציות הבולטות הן עבודה במכירות ועבודה בחקלאות.

בערים הגדלות של אוסטרליה, ובפרט סידני ומלבורן אבל גם קנברה ואדלייד, ישנם שלל קניונים ומרכזים מסחריים שמאפשרים לבעלי כישורי מכירה מרשימים להרוויח סכומים גבוהים להפליא.

האופציה השנייה היא כאמור עבודה בחקלאות: ברחבי המדינה הענקית והמיושבת בדלילות (שטחה של אוסטרליה הוא ה- 6 בגודלו בעולם, ואילו גודל אוכלוסייתה הוא רק ה- 55 בדירוג) פזורות חוות חקלאיות הזקוקות לידיים עובדות בחלק מעונות השנה. זוהי כמובן עבודה עונתית באופיה, שכרוכה במאמץ פיזי – אבל למי שאוהב עבודת כפיים ורוצה להרוויח סכומי כסף נאים בזמן קצר יחסית, בהחלט כדאי לשקול את האופציה.

לעבוד באוסטרליה וליהנות מהחיים

היתרון הגדול ביותר של עבודה באוסטרליה הוא ההנאה מהחיים במהלך השהות במדינה הייחודית.

אמנם לכאורה כל עבודה בחו"ל היא חוויה נעימה, וכך למשל מי שבוחר באופציה של עבודה באנגליה עשוי למצוא עצמו חי בלונדון ומי שמעדיף עבודה בארה"ב יכול לטייל בחופשות לאורכה ולרוחבה של ארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות – ועדיין אוסטרליה מציעה אורח חיים אחר לגמרי, מודרני לגמרי (ובפרט בערים הגדולות) ויחד עם זאת נינוח ולא לחוץ או היסטרי.

הוסיפו לכך את החופים מרהיבי העין של סידני, את הגנים היפהפיים של מלבורן, את ההרים הכחולים ואת מזגם הנוח והחביב של האוסטרלים, והרי לכם חיים שכולם נחת.